Kilogram marihuany ukrył w meblach

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego i Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie znacznych ilości środków odurzających. W jego mieszkaniu śledczy znaleźli blisko kilogram marihuany.

03 lutego policjanci ?drogówki? zatrzymali do kontroli mercedesa, którym kierował 44-letni mieszkaniec Piły. Mężczyzna podczas sprawdzania dokumentów nerwowo się zachowywał, a dodatkowo funkcjonariusze wyczuli w aucie woń marihuany. Natychmiast w działania włączyli się kryminalni.

-Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych śledczy zabezpieczyli łącznie blisko 1 kg marihuany oraz znaczną kwotę pieniędzy. Środki odurzające zapakowane były w foliowe worki i ukryte w meblach. Mężczyzna został zatrzymany i trafił prosto do policyjnego aresztu. Teraz odpowie za posiadanie znacznych ilości narkotyków. Policjanci nie wykluczają,  że mężczyzna prowadził auto pod wpływem narkotyków. Jednak by to potwierdzić, należy zaczekać na wyniki badań, które zostały wykonane w dniu zatrzymania ? relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska z KPP w Pile.

Zatrzymany 44-letni pilanin był już wcześniej karany za przestępstwa narkotykowe. Teraz grozi mu kara do 10 lat więzienia.

 (Red.)