Klub Siatkarski Piła zaczął działać. Kibicujemy!

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Jak wiadomo, Pilskie Towarzystwo Piłki Siatkowej to już przeszłość. Bagaż problemów (zwłaszcza finansowych) był w tym przypadku tak duży, że dalsze pchanie tego wózka mijało się z celem. Na szczęście ktoś inny napisze kolejny rozdział tej historii.

Mowa o Klubie Siatkarskim Piła, który wczesną jesienią zacznie występy w trzeciej lidze seniorek. Prezesem nowego stowarzyszenia jest Michał Lach, wiceprezesem – jego brat Przemysław. Obaj od dekady z powodzeniem rozwijają Akademię Siatkówki Braci Lach. Teraz czas na kolejne wyzwania – już w rywalizacji seniorek.

– KS Piła nie jest kontynuatorem PTPS. Mamy wielki szacunek do jego osiągnięć, ale zaczynamy nowy etap – mówią zgodnym chórem bracia, dodając: – Tej siatkarskiej tradycji nie można zaprzepaścić, a my chcemy piąć się w górę, śladami wielkiego poprzednika. Pierwszym sportowym celem jest szybki awans do drugiej ligi. 

Pod tym samym adresem – Żeromskiego 90 – znajduje się siedziba klubu. Już wyremontowana. Po drugiej stronie ulicy wciąż stoi okazała hala, gdzie swoje mecze rozgrywać będą pilanki. Choć skład drużyny nie został jeszcze upubliczniony, wiadomo już teraz, że bardzo silnym ogniwem pilskiego zespołu ma być Oliwia Urban. Złotowianka, która występowała również w PTPS Piła, grała ostatnio w ekstraklasie, w barwach ekipy ze Świecia. Trenerem nowego klubu został Błażej Kubiak. Kolejne nazwiska powinny systematycznie trafiać do mediów.

Choć kierownictwo klubu wykonuje swoją pracę społecznie, to wkłada w nią całe serce. A kibiców prosi o zaufanie:
– Podjęliśmy się rękawicy, żeby seniorska siatkówka w wydaniu żeńskim nie zniknęła z Piły. Wspólnie potrzebujemy czasu i dobrego słowa. A także obecności kibiców na meczach. Odbudowa tego, co było kiedyś, jest możliwa – słyszę od prezesów, którzy rozwijają swój projekt pod patronatem prezydenta Piły, Piotra Głowskiego. Dodać należy, że na pokładzie klubu znajdują się również Marian Jędrzejaszek (menadżer) i Katarzyna Majewska (dyrektor operacyjny).

Oczywiście, Akademia Siatkówki Braci Lach nie zawiesza działalności i wciąż będzie pracować z myślą o najmłodszych. A skrzydła w ASBL regularnie rozwijają dzieci trenujące minisiatkówkę, młodziczki i juniorki.

Nie mamy obecnie grupy kadetek, ale zamierzamy ją wkrótce odbudować – informuje Michał Lach, który na co dzień tworzy także ambitne sportowe programy dla telewizji Asta.

Nieznany jest jeszcze terminarz spotkań z udziałem KS Piła, jednak wiadomo już, że drużyna będzie współtworzyć pierwszą grupę trzeciej ligi z siedmioma innymi wielkopolskimi zespołami: SPS Volley Piła, MKS Trzcianka, Orlikiem Miłosław, UKS Milesza Targowa Górka, Energetykiem Poznań, SKF PBS Poznań i SKS Murowana Goślina. Zanim wystartuje rywalizacja w lidze, od 27 do 29 sierpnia potrwa w Pile silnie obsadzony memoriał zmarłego jesienią poprzedniego roku prezesa PTPS, Radosława Ciemięgi. Oprócz KS Piła wystąpią w nim utytułowane: Pałac Bydgoszcz, Legionovia Legionowo i Joker Świecie. Zapowiada się bardzo interesujący weekend.

Wojciech Dróżdż