Kolejne pielęgniarki opuszczają Uczelnię z dyplomem

Edukacja Najnowsze Piła Praca Wydarzenia Zdrowie

W tym roku, medyczny rynek pracy, zyska 30 doskonale wykształconych pielęgniarek i pielęgniarzy, którzy właśnie zakończyli edukację w Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile, a ponad 30, już pracujących pielęgniarek, uzupełniło wykształcenie na studiach magisterskich.
Lata studiów na pielęgniarstwie, to godziny spędzone na wykładach i praktykach szpitalnych na oddziałach: internistycznym, chirurgii, pediatrii, neurologii, położnictwie i ginekologii, anestezjologii i intensywnej terapii, geriatrii, psychiatrii, opiece paliatywnej oraz w podstawowej opiece zdrowotnej.


Do tego dochodziły ćwiczenia nowych umiejętności w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych ANS w Pile. To właśnie tutaj studenci mogli ćwiczyć postępowania z przypadkami skomplikowanymi i rzadkimi. Wszystko to, odbywało się w bezpiecznym otoczeniu, w którym popełnienie błędu nie powodowało krzywdy pacjenta. Zajęcia w CSM były nagrywane i omawiane z wykładowcami, aby jak najlepiej przygotować się do pomocy pacjentowi w realnych warunkach.

– Przez 3 lata, miałem okazję rozwijać swoje pasje. Dzięki wyspecjalizowanej kadrze dydaktycznej, zdobywałem wiedzę i umiejętności, które mogłem doskonalić w nowoczesnym Centrum Symulacji Medycznych i teraz wykorzystywać w obecnym zawodzie pielęgniarza. Ważne jest to, że w pilskiej ANS traktowany jesteś jak członek wielkiej rodziny, a nie jak kolejny numer w albumie. Gdy potrzebujesz pomocy, zawsze znajdzie się ktoś, kto wyciągnie do Ciebie pomocna dłoń. Gdy dziś spotykam wykładowców w mojej obecnej pracy, w szpitalu, to wracają najlepsze wspomnienia. Dlatego też, zrobiłem kolejny krok i zapisałem się na studia drugiego stopnia na kierunku pielęgniarstwo. Dzięki temu będę mógł pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności oraz na nowo być członkiem Uczelni. Poznałem tutaj cudownych ludzi. – podkreśla Mateusz Rypuła, ubiegłoroczny absolwent pielęgniarstwa i obecny student.

Uczelnia jest pewna, że doskonale wykształciła swoją młodą kadrę, co potwierdziła też Krajowa Rada Akredytacyjna Szkół Pielęgniarek i Położnych, która przyznała kierunkowi pielęgniarstwo akredytacją na kolejnych 5 lat! Dlatego też, wykładowcy już zapraszają na studia na tym wyjątkowym kierunku.

Aleksandra Fabiszak
Kierownik Działu Rektora
Rzecznik prasowy
Akademia Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile