KOLEJNE PRZEKROCZENIA PRĘDKOŚCI

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego złotowskiej jednostki zatrzymali kolejnych kierowców którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość. Stracili uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy, nałożono na nich wysoką grzywnę oraz przypisano punkty karne.

Nadal nadmierna prędkość pozostaje głównym grzechem kierowców. W ostatnich dniach kolejni kierowcy stracili uprawnienia do kierowania pojazdami za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Nałożono na nich również wysoki mandat karny.

Pierwszy z kierowców w miejscowości Lotyń, przekroczył dozwoloną prędkość, aż o 67km/h. 41-letni kierowca BMW stracił uprawnienia do kierowania pojazdami, a o wysokości grzywny zdecydują prowadzone dalsze czynności wyjaśniające.

Drugi z kierowców został zatrzymany do kontroli drogowej wczoraj późnym popołudniem w miejscowości Lędyczek. Również tym razem powodem kontroli było przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. Przy obowiązujących 50km/h, 49-letni kierowca Mercedesa poruszał się prędkością 118 km/h. Mieszkańcowi Gdyni zatrzymano prawo jazdy na trzy miesiące oraz nałożono na niego mandat karny w wysokości 2000zł. Do jego konta przypisane zostało również 10 punktów karnych.

  • KPP Złotów, mł.asp. Damian Pachuc