Wałcz – kolejne tury praktyk słuchaczy

Wydarzenia

WAŁCZ. Młodzi adepci sztuki policyjnej zakończyli praktyki w wałeckiej jednostce. 

Słuchacze Szkoły Policji w Pile pojawili się na ulicach powiatu wałeckiego z chwilą rozpoczęcia ferii zimowych.

Młodzi adepci sztuki policyjnej pod okiem doświadczonych funkcjonariuszy dbali o bezpieczeństwo w powiecie. W sumie 14 słuchaczy w dwóch terminach szkoliło się pod okiem doświadczonych kolegów z prewencji i ruchu drogowego. W czasie wspólnych służb słuchacze uczestniczyli w realizowanych interwencjach, kontrolach drogowych oraz ujawniają sprawców przestępstw i wykroczeń.

Kilkumiesięczne szkolenie podstawowe to dla każdego policjanta pierwszy ważny etap służby w mundurze. Podczas nauki w szkole młodzi policjanci zdobywają wiedzę teoretyczną, aby później wykorzystywać ją w rozwiązywaniu problemów z jakimi mogą spotkać się podczas służb będąc już w macierzystych jednostkach. Fachowa wiedza teoretyczna jest słuchaczom niezbędna, jednak praktyka w terenie daje możliwość nauki czynności, które później podejmować będą w trakcie swoich codziennych służb. Każda służba słuchaczy w trakcie praktyki rozpoczyna się odprawą w jednostce w Wałczu, podczas której patrole otrzymują zadania do realizacji. Słuchacze mają możliwość obserwowania  i uczestniczenia w patrolach służb prewencji, dzielnicowych i ruchu drogowego. Starsi służbą koledzy uczą młodszych kolegów jak prawidłowo przeprowadzać różnego rodzaju interwencje.

Widok większej ilości policjantów wzbudza zainteresowanie i zwiększa poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Pojawienie się kolejnych dodatkowych patroli na terenie powiatu  wałeckiego to zasługa współpracy z samorządami. Tym razem Starosty Wałeckiego i Burmistrza z Mirosławca.

 Asp. Beata Budzyń/KPP Wałcz