Komenda tonie w barwach – WIDEO

Najnowsze Piła

PIŁA. Komenda Powiatowa Policji w Pile mieni się barwami.  To wszystko przez iluminację świetlną, która od poniedziałku zdobi gmach przy ulicy Bydgoskiej 115. -To pierwszy akcent pilskich obchodów 100-lecia Policji Państwowej ? podkreśla insp. Sebastian Cichocki, Komendant Powiatowy Policji w Pile. I dodaje -Tego projektu nie udałoby się zrealizować, gdyby nie współpraca i wsparcie spółki Signify, której serdecznie dziękujemy.  

 

Najpierw miał być olbrzymi baner, ale potem pojawiła się koncepcja świetlnej iluminacji.  Takie właśnie rozwiązanie zaproponował jeden z funkcjonariuszy pilskiej komendy. Pomysł od razu spotkał się z aprobatą.

 -Na początku budynek komendy miały oświetlać tylko barwy narodowe, czyli biało-czerwone.  Potem doszedł kolejny pomysł na kolor granatowy – nasz resortowy.  A z uwagi na fakt, że jesteśmy na ziemi pilskiej postanowiliśmy, że w iluminacji pojawią się także barwy powiatu oraz  miasta  Piły –  mówi insp. Sebastian Cichocki.

 

 

Barwna iluminacja to początek szeregu przedsięwzięć związanych z powołaniem przed stu laty Policji Państwowej. W ramach obchodów planowane są m.in. wystawy fotograficzne. Jedna z nich pod nazwą ?Policja dawniej i dziś?, druga to ?100 migawek z życia pilskiej komendy?.

-Kulminacja obchodów rocznicowych przewidziana jest na drugą połowę marca. Będzie im przyświecać hasło ?Bohaterowie 2018?. Niewykluczone, że udział w tych uroczystościach wezmą goście z Warszawy ? dodaje komendant Cichocki.

 

Znaczącym elementem rocznicowych wydarzeń będzie również uroczysta akademia z okazji Święta Policji.

 

 

 

(Red.)