Konie przyniosły pokój i ?dzwon?

Czarnków Najnowsze Wydarzenia

LUBASZ. TITANEN ON TOUR 2018  – to wyprawa pod hasłem ?Europa to my ? Konie przynoszą pokój? , zorganizowana przez Klub Sportowy Hodowli Koni Zimnokrwistych Brueck e.V. Wędrowcy odwiedzili gminę Lubasz.

Karawana kilku wozów wraz z pełnym ekwipunkiem wyruszyła 18.07.2018 z miejscowości Brueck w Niemczech z przesłaniem niesienia pokoju. W miejscach postoju podróżnicy spotykają się z lokalną społecznością, opowiadają o swojej wyprawie, a także przekazują symboliczny dzwon pokoju. Jeden z nich trafił w ręce wójta Gminy Lubasz.

-Jeśli mieszkańcy w waszej gminie zaczną się kłócić, proszę zadzwonić tym dzwonem ? mówił pastor Helmut Kautz, przekazując dzwon na ręce wójta Marcina Filody.

Karawana wędruje  historycznym szlakiem handlowym ?Hellweg?, który wiedzie od Brugii w Belgii, na Atlantyku, do rosyjskiego Veliky Nowogród.

?Ulice należą do najstarszych artefaktów ludzkiej egzystencji. Wpływały i wpływają na handel i zmiany w ich otoczeniu. Niewątpliwie drogi są jednym z najstarszych osiągnięć kulturalnych ludzi. Łączą miejsca, pokonują odległości i granice. Służą one przepływowi ludzi, transportowi lub transportowi towarów, pomysłów i technik? – piszą na swojej stronie www.titanen-on-tour.eu organizatorzy wyprawy.

Wczoraj karawana zatrzymała się w Kruczu. Mieszkańcy wsi przywitali wędrowców niezwykle gościnnie. Dziś od rana członkowie TITANEN ON TOUR 2018 przygotowywali się już do dalszej drogi. Wójt Marcin Filoda osobiście pożegnał szczególnych gości. Pastor Helmut Kautz podziękował za gościnę, okazane dobro, noclegi, wspólne spotkanie i pyszne pomidory, którymi m.in. częstowali mieszkańcy Krucza. Wójt życzył gościom powodzenia w drodze i zaprosił do ponownych odwiedzin.

              

 

 

 (WM)

 Źródło. lubasz.pl