Konkurs ekologiczny dla rodzin z Wielkopolski

Najnowsze Piła Wydarzenia

Sfotografowanie codziennych ekologicznych zachowań rodziny – tak najkrócej można przedstawić założenia konkursu ogłoszonego przez Lokalną Grupę Działania Krajna nad Notecią. Konkurs jest organizowany w całej Wielkopolsce, na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Świat, w którym dzisiaj żyjemy to świat pełen niepewności o jutro. Czy grozi nam katastrofa klimatyczna? Co robisz, aby jej zapobiec? Poprzez ten konkurs chcemy się tego dowiedzieć – zapowiadają organizatorzy.

Rywalizacja konkursowa będzie polegać na sfotografowaniu codziennych działań i nawyków potwierdzających stosowanie konkretnych zachowań proekologicznych w życiu rodziny, która wyrazi chęć uczestnictwa w konkursie – można przeczytać w regulaminie konkursu.

O co konkretnie chodzi?

– Wystarczy zrobić zdjęcie pokazujące w jaki sposób np. oszczędzamy w domu wodę, prawidłowo segregujemy odpady, w tym elektrośmieci, oszczędzamy energię, ograniczamy zużywanie plastiku lub unikamy marnowania żywności – mówi Berenika Błaszczyk z LGD Krajna nad Notecią.

– Takie zdjęcie należy umieścić w komentarzu pod postem zamieszczonym na Facebooku, opisać je, zaprosić co najmniej dwie inne osoby, polubić post konkursowy i udostępnić wpis na swoim profilu – dodaje Angelika Krupa pracownik biura LGD Krajna nad Notecią.

Prace należy przesłać do 15 listopada 2021 roku poprzez stronę www.facebook.com/lgdkrajna

Zdjęcia zostaną ocenione przez komisję konkursową. Najlepsze prace zostaną nagrodzone nagrodami pieniężnymi w postaci bonu do sklepu sportowego. Fundatorem nagród jest Starostwo Powiatowe w Pile.

Cały konkurs jest nadzorowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, realizowany w ramach projektu pn. „EKO LEADER” dofinansowanego ze środków Województwa Wielkopolskiego. A Patronat Honorowy nad konkursem objął Starosta Pilski. W ramach projektu powstało  8 komiksów, które uczą jak segregować śmieci, oszczędzać wodę czy ograniczyć zużycie plastiku. Komiksy zostały wydane na ekologicznym szarym papierze, w rozdystrybuowanie ich włączyły się również inne lokalne grupy działania z Wielkopolski. Historie komiksowe trafią do szkół, przedszkoli i osób, które zajmują się edukacją.

Więcej informacji o konkursie na fanpage Facebook.com/lgdkrajna

Angelika Krupa
LGD Krajna nad Notecią