Konkurs Wiedzy Pożarniczej – eliminacje gminne

Najnowsze Regiony Trzcianka Wydarzenia

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, powrócił do Trzcianki Konkurs Wiedzy Pożarniczej. We wtorek, 28 kwietnia br., w Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Trzciance odbył się jego I etap – gminny, wyłaniający spośród trzech grup wiekowych kandydatów, którzy będą reprezentować Trzciankę w powiecie.

W gminnych eliminacjach wzięło udział 26 uczestników. Uczestnicy najpierw przeszli eliminacje pisemne, a następnie najlepsza trójka w każdej kategorii wiekowej rywalizowała w części ustnej.

Organizatorem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” w Trzciance był Zarząd Miejsko-Gminnego OSP oraz Szkoła Podstawowa Nr 1 w Trzciance, a nagrody dla uczestników i zwycięzców ufundowało Nadleśnictwo Trzcianka, Lasy Państwowe i Urząd Miejski Trzcianki.

Konkurs ma na celu przekazanie młodzieży wiedzy teoretycznej i praktycznych umiejętności z zakresu ochrony przeciwpożarowej i ratownictwa, a także popularyzację wśród społeczeństwa zagadnień ochrony przeciwpożarowej.

Klasyfikacja Konkursu Wiedzy Pożarniczej 2023 w Trzciance:
Grupa I
I miejsce Stanisław Łukaszewski
II miejsce Laura Helwich
III miejsce Jan Sowa

Grupa II
I miejsce Lena Kowalczyk
II miejsce Filip Dominiczak
III miejsce Michał Gostołek

Grupa III
I miejsce Mieszko Mazur
II miejsce Jakub Miedzianko
III miejsce Michalina Kasperek

Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych szczeblach konkursowych.

UM Trzcianka