KONTROLA DROGOWA ZAKOŃCZONA ARESZTEM ZA POSIADANIE ZNACZNEJ ILOŚCI NARKOTYKÓW

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Policjanci z Referatu Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zatrzymali 36 latka, który posiadał zarówno przy sobie i w miejscu zamieszkania znaczne ilości narkotyków tj. 934,586 gramów. Ponadto mężczyzna poszukiwany był przez wałecki Sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności, a wszystko zaczęło się od kontroli pojazdu, którego był pasażerem.

Mężczyzna zatrzymany został na terenie Mirosławca. Policjanci pełniący tam służbę  zatrzymali najpierw do kontroli drogowej pojazd osobowy z uwagi na brak wymaganego w aucie oświetlenia. Po sprawdzeniu osób będących w pojeździe w systemie policyjnym, okazało się, że pasażer  poszukiwany był na podstawie nakazu doprowadzenia do zakładu karnego do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto w trakcie zatrzymania poszukiwany posiadał przy sobie i w swoim plecaku znaczne ilości substancji psychotropowych.

W toku dalszych czynności policjanci przeszukali miejsce zamieszkania 36-latka i ujawnili kolejne znaczne ilości zakazanych substancji. W sumie policjanci zabezpieczyli blisko kilogram marihuany, amfetaminy i tabletki ekstazy. Podejrzany usłyszał zarzuty i przyznał się do posiadania narkotyków.

Sprawa trafiła do sądu. Sędzia przychylił  się do wniosku prokuratora i wobec mężczyzny orzeczony został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Za czyny zarzucane podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  • KPP Wałcz