czwartek, 29 lutego, 2024

Koronawirus w powiecie pilskim – 18 maja. Od wczoraj nie przybyło nowych zakażeń

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

POWIAT PILSKI. Komunikat Starosty Pilskiego z 18 maja 2020 r. o sytuacji epidemicznej w gminach powiatu pilskiego. -W ciągu kilku minionych dni przybyło nam osób z potwierdzonym koronawirusem. Natomiasy wyniki kilkuset próbek, które były pobrane od pracowników Szpitala Specjalistycznego w Pile i kilkuset pacjentów okazały się negatywne – podkreśla Eligiusz Komarowski.

https://www.facebook.com/KomarowskiEligiusz/videos/1766181353549941/?t=32

W ciągu minionych kilku dni pobrano w sumie ok. 1700 próbek do badań, w tym także od mieszkańców i personelu domów pomocy społecznej w Pile. Na razie wyniki są negatywne.

-W niedzielę testy 3 mieszkańców Piły okazały się pozytywne, ale miały one kontakt z osobą zakażoną. Miały zarządzoną kwarantannę. Mamy nadzieję, że kolejne zakażenia zostały powstrzymane – dodaje starosta. –18 maja mamy 10 potwierdzonych przypadków zakażeń, od wczoraj nie przybyło nowych. 700 osób objętych jest kwarantanną ? sporo, ale chodzi o zminimalizowanie ryzyka.

Pacjenci czterech zamkniętych oddziałów: położniczo-ginekologicznego, neonatologicznego, chorób wewnętrznych i paliatywnego po otrzymaniu negatywnego wyniku testu opuszczają już szpital.

Obecnie hospitalizowanych jest 40 osób, w tym 2 w Poznaniu. Osoby hospitalizowane w Pile czekają na wyniki badań.

Najwięcej osób objętych kwarantanną jest w Pile ? 447, najmniej w gminach Białośliwie i Łobżenica: po 4. Przy tej okazji apel: nośmy maseczki i zachowujmy dystans.

Zwiększyła się wydajność procedowania wniosków w PUP w Pile od przedsiębiorców o wsparcie finansowe w ramach tarczy antykryzysowej. Jeszcze do niedawna przyznawano dziennie średnio 30 pożyczek, w tej chili ponad 200. Łącznie wpłynęło już 5825 wniosków o pożyczki, udzielono przeszło 2,5 tys. na kwotę przeszło 12 mln zł.

Dla osób w kwarantannie istnieje możliwość wykonania testu w 12. dniu jej trwania w mobilnym punkcie w Szpitalu Specjalistycznym w Pile, po uprzedniej rejestracji tel. 67 21 06 679.  Wjazd do tego punktu jest oznakowany w szpitalu.

(Red.)/(fb)

Fot. Pixabay