Krok po kroku jak zostać policjantem…

Edukacja kraj Na sygnale Wałcz Wydarzenia
Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wałczu otrzymali zaproszenie od maturzystów na lekcję wychowawczą. Zainteresowani młodzi ludzie służbą w Policji otrzymali informacje na temat tego kto może zostać policjantem, jakie wymogi stawia się kandydatom do służby oraz wysłuchali opowiedzianych przez wałeckich policjantów własnych przygód z mundurem.
Niebawem uczniowie klas maturalnych staną przed wyborem życiowych decyzji. Z pomocą przybyli policjanci, zwłaszcza dla tych młodych osób, które nie mają jeszcze sprecyzowanych swoich planów. Policjanci zaprezentowali swój zawód. Omówienie tematu rozpoczęło się od odpowiedzi na pytanie kto może zostać policjantem, a następnie krok po kroku całego postępowania kwalifikacyjnego.

Policjanci podawali cenne wskazówki na temat testów jakie czekają na kandydatów do służby tzn. jak przygotować się do testu sprawności fizycznej, teoretycznego, gdzie szukać przykładowych pytań przed badaniem psychologicznym, gdzie sprawdzane będą predyspozycje intelektualne, zachowania społeczne, stabilność, postawa w pracy czy na co zwrócić uwagę przed rozmową kwalifikacyjną.

Tegoroczni maturzyści z wałeckiej „Budowlanki” zostali zapoznani z pracą poszczególnych wydziałów komendy w Wałczu oraz jakie inne wydziały znajdują się np. w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Licealiści z zainteresowaniem przeglądali przyniesione przez policjantów gazety policyjne czy prywatne fotografie z pobytu w Szkole Policyjnej. Z zawodem policjanta wiąże się także interesująca praca, atrakcyjne zarobki oraz prestiż i szacunek-podkreślali mundurowi. Tu nie zaznasz nudy.

Jeśli więc rozważasz podjęcie pracy policjanta skontaktuj się z Zespołem Kadr i Szkolenia KPP Wałczu A. Zdobywców Wału Pomorskiego 90 A lub telefonicznie 47 78 49 581

Przykładowa baza pytań umieszczona jest na stronie internetowej Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie: https://www.wspol.edu.pl/g/dobor-do-policji

  • KPP Wałcz