KSIĄŻKA JEST O.K! Spotkanie w Nowej Wsi Ujskiej

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

NOWA WIEŚ UJSKA. KSIĄŻKA JEST O.K! Wczoraj odbyło się spotkanie autorki ksiązki p. Katarzyny Piętki w Pile, drugie zaś dziś na placu przy Szkole Podstawowej w Nowej Wsi Ujskiej 🙂

Spotkanie to było w ramach działań artystycznych i społecznych pn. ?Książka jest O.K!? Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im Pantaleona Szumana w Pile. Patronat honorowy sprawowali: Eligiusz Komarowski ? Starosta Pilski oraz Piotr Głowski ? Prezydent Miasta Piły.

Dzisiaj książka Pani Katarzyny Piętki, wprowadziła nas w świat zabaw z dawnych lat,dzięki warsztatom artystycznym zorganizowanym przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pile (15.06.br.)

Były “Kapsle”, ” Statki”, ” Piekło- niebo” i wiele innych zabaw. Z pewnością niejeden z nas zagra w coś podczas zbliżających się wakacji, polecamy więc wspaniałą książkę i cudowną autorkę.

Inspirację do spotkania stanowić będzie książka pt. ?Gry i zabawy z dawnych lat” (wydawnictwo Nasza Księgarnia) Aby dobrze się bawić, niewiele potrzeba. Wystarczy chwycić się za ręce i krążyć w kole? Książka przypomina zabawy z czasów, kiedy nie było komputerów, kablówki, a nawet i telewizora w wielu domach. Kiedy dzieci spędzały dużo czasu na dworze i po prostu bawiły się ze sobą. Kiedy osiedla nie były grodzone, kiedy biegało się z kluczem na szyi, a centrum towarzyskim podwórek był trzepak.

Katarzyna Piętka z wykształcenia polonistka zafascynowana teatrem, dawno temu pisywała do magazynu ?Teatr? i nałogowo oglądała spektakle Jerzego Grzegorzewskiego. Od ponad dziesięciu lat redaktor prowadząca w Wydawnictwie ?Nasza Księgarnia?. Współautorka humorystycznych publikacji dla dzieci z serii Jak to działa? ilustrowanych przez Nikolę Kucharską i autorka książki Gry i zabawy z dawnych lat (uhonorowanej Nagrodą Dobry Wzór 2018 w kategorii Grafika użytkowa Instytutu Wzornictwa Przemysłowego, Wyróżnieniem w konkursie PTWK. Najpiękniejsza Książka Roku 2016, nominowaną w Konkursie na Najlepszą Książkę Roku ?Pióro Fredry? 2016 oraz Książkę Roku Polskiej Sekcji IBBY). Mama rezolutnej Marianki, która inspiruje ją do kolejnych projektów książkowych.

 

Zródło i foto: p. Dorota Suwary