Leśna Czytelnia otwarta!

Kultura Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZAKRZEWO. Od dziś można już korzystać z nowej atrakcji przy Szlaku Pięciu Prawd Polaków w Zakrzewie. To leśna Czytelnia.

W symbolicznym otwarciu Leśnej Czytelni udział wzięli zarówno najmłodsi mieszkańcy gminy ? przedszkolaki z Zakrzewa ? jak również członkowie klubu Senior+. Ma to wymiar symboliczny, bo miejsce to ma służyć wszystkim, bez względu na wiek. Po okresie dużego spadku w ostatnich latach możemy zaobserwować wzrost zainteresowania książkami, gdyż czytelnictwo książek ma liczne zalety: ćwiczy mózg, pozwala się zrelaksować, pogłębia wiedzę ogólną, zdolność koncentracji, zwiększa zasób słownictwa  i jednocześnie może być doskonałą zabawą i sposobem na nudę.

W wydarzeniu tym udział brał wójt Marek Buława oraz dyrektor Domu Polskiego-Centrum Idei Rodła Barbara Matysek-Szopińska, którzy to byli inicjatorami powstania tej atrakcji. Wspólnie z dziećmi oraz kierownikiem klubu Senior+ Beatą Szudarską oraz pracownikami przedszkola z dyrektor Hanną Lalik dokonali oficjalnego otwarcia czytelni na szlaku zachęcając jednocześnie, by już od najmłodszych lat czytać i szanować książki, które przecież są skarbnicą wiedzy.  

Od dziś każdy mieszkaniec może nieodpłatnie skorzystać z książek, które znalazły swoje miejsce w czytelni przy promenadzie, chociażby oddając się lekturze w tym zacisznym miejscu. Warto przy tym zaznaczyć, że powstanie czytelni nie spowodowało żadnych strat w przyrodzie, gdyż magazynek na książki został wydrążony w pniu uschniętego drzewa.

(zakrzewo.org.pl)