Liberadzki: Putin osiągnął odwrotny efekt

kraj Polityka Wydarzenia
– Rosji zależy na realizacji scenariusza odbudowy imperium – mówi europoseł Lewicy. Bogusław Liberadzki zwrócił uwagę, że prezydent Władimir Putin osiągnął w tej kwestii dużo mniej niż się spodziewał.
– NATO jest zjednoczoną siłą i dalej będzie się kierować swoimi zasadami. Prezydent Joe Biden, minister spraw zagranicznych Stanów Zjednoczonych Blinken potwierdzili. Będziemy zasilać również żołnierzami. Pierwsi żołnierze przylecieli wczoraj do Polski. Tu prezydent Putin osiągnął efekt wręcz odwrotny – uważa Liberadzki.
W niedzielę na lotnisku koło Rzeszowa wylądował pierwszy samolot z amerykańskimi żołnierzami. W poniedziałek w Jesionce wylądował kolejny samolot. Planowane jest przybycie w sumie 1700 wszechstronnie wyposażonych, wyszkolonych i przygotowanych do różnego rodzaju działań spadochroniarzy. W najbliższym czasie wylądują w Polsce kolejne amerykańskie transportowce. Przerzut wojsk Stanów Zjednoczonych do Polski i Niemiec, a także przebazowanie około tysiąca do Rumunii ma związek z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą.