Małolaty kolędowały

Kultura Najnowsze Trzcianka Wydarzenia
TRZCIANKA.  17 stycznia w Dziale Animacji Kultury Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbył się Koncert Kolęd w wykonaniu zespołu Małolaty.
Zespół Małolaty funkcjonuje od prawie dziewiętnastu lat, najpierw w strukturach Trzcianeckiego Domu Kultury, a obecnie Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance. W skład grupy wchodzą osoby, które przekroczyły wiek dojrzały. W repertuarze zespołu znajduje się około pięciuset utworów, od piosenek popularnych aż po biesiadne i ludowe. Grupa działa pod kierunkiem Adama Lewickiego.
Podczas koncertu można było usłyszeć kolędy, pastorałki oraz inne utwory muzyczne związane z Bożym Narodzeniem. Zespół wykonał je w tradycyjnych oraz zupełnie nowych aranżacjach. W śpiewanie najbardziej znanych kolęd włączyła się również publiczność. Po koncercie znalazł się czas na rozmowy i wymianę wrażeń przy filiżance kawy i smacznym serniczku.
Było wzruszająco i refleksyjnie, było też radośnie i ciepło, ale przede wszystkim było pięknie. Takie magiczne chwile powstają tylko wtedy, kiedy spotykają się ludzie, którzy naprawdę kochają śpiew.
KH
Fot. H. Król
KH
Fot. H. Król