„ Mały Książę” zawitał do Piły

Najnowsze Piła

PIŁA. Teatr „Razem” znów w akcji. Tym razem aktorzy związani na co dzień ze Środowiskowym Domem Samopomocy „Caritas” w Pile przygotowali sztukę „Mały Książę”.

Fabuła spektaklu bazuje na opowiadaniu Antoine’a de Saint – Exupery’ego o tym samym tytule. Reżyserką przedstawienia, którego prapremiera odbyła się w pierwszy czwartek grudnia, jest Aleksandra Kropińska, na co dzień kierownik ŚDS „Caritas”. Na scenie pani Ola wcieliła się w tytułową rolę.

Wydarzenie spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony licznej widowni, która dotarła do Młodzieżowego Domu Kultury „Iskra”. Co równie istotne, przedsięwzięcie miało wymiar charytatywny, ponieważ spektakl ubogacił kiermasz ozdób świątecznych, przygotowanych przez
domy pomocy społecznej i warsztaty terapii zajęciowej z powiatu pilskiego, a także przez pilskich seniorów. Dochód ze sprzedaży ozdób zostanie przeznaczony na rehabilitację Klaudii, uczennicy pilskiej „Siódemki”, która od kilku tygodni intensywnie walczy o powrót do zdrowia.
„Małego Księcia” będzie jeszcze można zobaczyć. Szczegółowy harmonogram kolejnych spektakli ukaże się na facebookowej stronie Teatru. Polecam!
Wojciech Dróżdż