Mamy haka na raka!

Edukacja kraj Najnowsze Wałcz Wydarzenia Zdrowie

Październik jest miesiącem walki z rakiem piersi a dokładnie miesiącem świadomości tej groźnej dla życia choroby.

Na początku 2021 r. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ogłosiła, że rak piersi jest obecnie najczęściej diagnozowanym nowotworem na świecie. Wyprzedził tym samym raka płuc.

Według szacunków WHO, co roku nowotwór piersi rozpoznaje się u 12 proc. kobiet na świecie. A jak jest w Polsce? Rocznie ok. 20 tys. kobiet dowiaduje się, że choruje. Z chorobą żyje obecnie ok. 140 tys. Polek.

Już w Starożytnej Grecji Amazonki zachwycały swoją odwagą i chęcią walki o siebie, dlatego też, co roku Wałeckie Amazonki organizują Marsz Dla Życia i Nadziei, którego celem jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na to, jak ważna jest profilaktyka zdrowia a w szczególności profilaktyka raka piersi. Zachęcanie kobiet do regularnych badań, popularyzowanie wiedzy o raku piersi oraz okazywanie wsparcia w walce z chorobami nowotworowymi to zasadnicze cele, które mają  uświadomić wagę problemu.

W 14 już marszu wspólnie z Amazonkami ulicami miasta z Placu Wolności pod Wałeckie Centrum Kultury pod eskortom Policji przemaszerowała młodzież szkolna wraz z nauczycielami oraz lokalne władze samorządowe. Na miejscu na uczestników Marszu czekał koncert naszego lokalnego zespołu Chabry.

walcz.pl