Matka i syn od kradzieży elektronarzędzi ? zatrzymani

Na sygnale Piła Wydarzenia

PIŁA. Rodzinny duet, który kradł elektronarzędzia został zatrzymany przez kryminalnych z Piły. Matka wraz z synem regularnie wynosiła wiertarko-wkrętarki z marketu budowlanego. Łączna wartości strat to ponad 3,5 tys. złotych. Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni rozpracowali sprawę kradzieży elektronarzędzi z pilskiego marketu budowlanego.

?Nieznani sprawcy, którzy działali na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy, upatrzyli sobie przede wszystkim wiertarko-wkrętarki. Ich wartość została wyceniona na ponad 3,5 tys. złotych ? mówi mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

Dokładna analiza zdarzeń i zebrany przez policjantów materiał pozwolił na wytypowanie dwójki podejrzanych. Matki i syna.

?Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę i zatrzymali 46-letnią kobietę oraz jej 23-letniego syna. Zazwyczaj jedno z nich wychodziło na zewnątrz sklepu z wybranym łupem. Następnie był on przerzucany lub podawany przez płot drugiej tam drugiej osobie.

17 listopada jednak na złodziei czekali kryminalni. I tak zakończyły się złodziejskie eskapady rodzinnego duetu, który usłyszał kilka zarzutów.

?Śledczy przedstawili zatrzymanym 5 zarzutów kradzieży. Swoje zachowanie usprawiedliwiali trudną sytuacją materialną. Decyzją Prokuratury Rejonowej w Pile oboje zostali objęci dozorem policyjnym – dodaje Panglisz.

Za popełnione przestępstwa grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

(Red.)