Miał narkotyki ? zaatakował policjanta

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CZARNKÓW. Do policyjnego aresztu trafił 32-letni mieszkaniec Trzcianki. Nie dość, że mężczyzna miał przy sobie narkotyki, to na dodatek przemocą próbował zmusić mundurowych do zaniechania dalszych czynności. Grozi mu do kilku lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę policjanci z wydziału ruchu drogowego czarnkowskiej komendy patrolując drogę wojewódzką nr 178, na wysokości miejscowości Teresin w okolicy byłego zajazdu, zauważyli zaparkowanego Seata, przy którym stało dwóch mężczyzn.

?Funkcjonariusze postanowili wylegitymować te osoby i dopytać o powód przebywania w tym miejscu. Podczas wykonywania czynności podejrzenia policjantów wzbudziła nerwowość i nadpobudliwość mężczyzn. Przeprowadzona kontrola osobista wyjaśniła ich zachowanie. W odzieży jednego z nich mundurowi znaleźli woreczek strunowy z kilkoma porcjami marihuany, co potwierdziły wykonane później testy. W tym też momencie mężczyzna z całej siły uderzył jednego z policjantów w klatkę piersiową, odepchnął go i zaczął uciekać w kierunku pobliskiego lasu. Powiadomiony o tym dyżurny natychmiast skierował na miejsce wsparcie. W efekcie policjanci zatrzymali podejrzanego. To 32-letni mieszkaniec Trzcianki. Karany wcześniej za przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu ? relacjonuje asp.szt. Izabela Kolasa z czarnkowskiej Policji.

Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

?W poniedziałek usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego oraz stosowania przemocy w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do zaniechania prawnej czynności służbowej – dodaje Kolasa.

Dla zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania prokurator zastosował wobec 32-latka dozór policyjny. Mężczyźnie grozi do kilku lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. ilustracyjne