Miał trefny towar warty 66 tysięcy

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

MARGONIN. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży zatrzymali mieszkańca Margonina, który w pomieszczeniu gospodarczym przechowywał spore ilości papierosów, tytoniu oraz spirytusu bez banderoli. Za wejście w konflikt z prawem oraz uszczuplenie na szkodę Skarbu Państwa odpowie przed sądem.

10 czerwca chodziescy kryminalni weszli do jednego z domów w Margoninie. Wiedzieli,  że mieszkający tam 37-latek może posiadać wyroby tytoniowe bez wymaganych znaków akcyzy.

-W pomieszczeniu gospodarczym funkcjonariusze znaleźli 4 worki krajanki tytoniowej, 9 000 sztuk papierosów różnych marek oraz blisko 113 litrów spirytusu o zawartości alkoholu 85,4%, a wszystko to bez polskich znaków akcyzy. Policyjnej uwadze nie umknęła także amfetamina, której porcję znaleziono przy mężczyźnie– relacjonuje mł. asp. Karolina Smardz-Dymek z KPP w Chodzieży.

37-latek został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Chodzieży. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty dotyczące posiadania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy i tym samym narażenie Skarbu Państwa na uszczuplenie należności w łącznej kwocie 66 100 złotych oraz posiadania substancji psychotropowej w postaci amfetaminy.

Mężczyzna poniesie odpowiedzialność karną zgodnie z kodeksem karnym skarbowym oraz ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii ? dodaje Smardz-Dymek.

 (Red.)

 Fot. KPP Chodzież