Miał tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

WIELEŃ. Policjanci z Wielenia zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę, który przewoził w samochodzie tytoń i papierosy bez polskich znaków akcyzy. Nielegalny towar został zabezpieczony, a jego właściciel trafił do policyjnego aresztu. Za wykroczenie skarbowe grozi mu wysoka grzywna.

-30 września, około godziny 13:00 na terenie Wielenia policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 34-letniego kierowcę, mieszkańca powiatu wałeckiego. W jego aucie funkcjonariusze znaleźli 2 kilogramy tytoniu oraz 117 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Natomiast w trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny mundurowi zabezpieczyli 4 kilogramy nielegalnego tytoniu ? mówi asp. Karolina Górzna-Kustra z KPP w Czarnkowie.

34-latek zaraz po zatrzymaniu trafił do policyjnej celi. Następnego dnia został przesłuchany. Odpowie za wykroczenie skarbowe.

-Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym grozi mu wysoka grzywna. Po zakończeniu czynności procesowych nielegalny towar zostanie przekazany do urzędu celno-skarbowego. Wartość strat na szkodę Skarbu Państwa, z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego, oszacowano na kwotę ponad 8 tysięcy złotych – dodaje Górzna-Kustra.

 (Red.)

Fot. KPP Czarnków