Miejsca warte odwiedzenia w województwie zachodniopomorskim!

kraj Podróże Polityka Wydarzenia
Okazuje się, że w Polsce – tuż obok nas – są miejsca jeszcze nieodkryte. Wieloma z nich warto się zainteresować – nie tylko turystycznie. Szlachetna Paczka publikuje niezwykły przewodnik „Miejsca warte odwiedzenia”, który zbiera niestandardową wiedzę i historie z miejsc, w których żyją rodziny i dzieci potrzebujące pomocy, również z województwa zachodniopomorskiego. By docierać do nich ze wsparciem, potrzeba wolontariuszy. Trwa rekrutacja do wolontariatu w Szlachetnej Paczce i Akademii Przyszłości. Można się zgłosić, wypełniając formularz na stronie
www.superw.pl.
Poznaj  historie rodzin  i dzieci  mieszkających tuż  obok,  być  może  przy  tej  samej  ulicy,  którą  codziennie chodzisz. Właśnie do  takich  osób docierają ze  wsparciem Szlachetna Paczka  i Akademia Przyszłości.
By  w każdym rejonie Paczki  i kolegium Akademii mogli  działać Wolontariusze, potrzeba najpierw zrekrutować i przeszkolić liderów – czyli osoby  odpowiedzialne za  działanie Paczki/Akademii na  danym obszarze.
Wejdź na www.superw.pl, zostań liderem zespołu wolontariuszy i pomagaj potrzebującym rodzinom oraz dzieciom takim jak Asia. „Nie mam przyjaciół” Przy  morzu.
Szczecin, Świnoujście czy Kalisz   mają   wiele   do zaoferowania w   wakacyjny czas. A Wolontariusze Akademii Przyszłości oferują swój  czas  i
uwagę  dzieciom z niską  samooceną. W małym  miasteczku niedaleko Bałtyku mieszka 10-letnia Joanna. Kiedy  ma opisać  siebie,  używa  trzech
słów:  pomocna, uczciwa i przyjacielska.
– Staram się bardzo, ale i tak nikt nie chce mnie za przyjaciółkę. Nie nadaję się nawet do tego. Kiedy  dziewczynka widzi,  że z czymś  sobie  nie radzi,  jej  wiara  w siebie  słabnie. Zamyka się  w sobie i rezygnuje  z jakichkolwiek działań. Joanna bardzo potrzebuje  mocniejszej wiary   w
siebie, która nie topnieje w zetknięciu z nawet  drobną trudnością w nauce  czy kontaktach z rówieśnikami.
–   Asia   jest   bardzo nieśmiałą dziewczynką,  a równocześnie,  jeżeli   nabierze  wiatru  w żagle,   jej zaangażowanie  i obowiązkowość  potrafi  zachwycić –   mówi   Klaudia, wolontariuszka  Akademii Przyszłości.
– Dziewczynka może osiągnąć bardzo wiele dzięki wsparciu drugiej osoby, która będzie ją stale wspierać i jej kibicować. Dlatego  tak bardzo się   cieszę,  że trafiła  do Akademii. Dzięki spotkaniom w ramach Akademii Przyszłości, Joanna zaczęła wierzyć w siebie i z większym zaangażowaniem zaczęła próbować swoich sił w nowych wyzwaniach. Okazało  się,  że jest  bardzo  dobra z matematyki oraz bardzo  polubiła  język  angielski. Wciąż  jednak  potrzebuje mieć  obok  kogoś,  dla  kogo jej  sprawy są najważniejsze, by miała  uwagę  wspierającego dorosłego.
W województwie zachodniopomorskim dzieci  z podobnymi historiami jest  wiele.  Podróżujemy do wielu miejsc,  ale wciąż   są takie,   do
których nie docieramy  z pomocą. Dołącz do wolontariatu i bądź wsparciem dla dzieci, z najbliższej okolicy, które nie wierzą w siebie.
– Wieloletnie  praca  jako  instruktor  sportu  oraz korepetytor nauczyły mnie,  że pokazanie dzieciom naszej wiary w nie jest kluczowe, aby  one  same  uwierzyły w siebie.  Będąc  wolontariuszką Akademii mogę  dawać  takie  wsparcie konkretnemu dziecku i dzięki  temu  mieć  realny  wpływ  na otaczającą rzeczywistość  – zachęca wolontariuszka Klaudia.
Wszystkie historie z niezwykłego przewodnika opublikowanego przez Szlachetną Paczkę i Akademię
Przyszłości znajdziesz tutaj: https://www.szlachetnapaczka.pl/superw/miejsca-warte-odwiedzenia/.
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szukają wolontariuszy
Podróżujemy do  wielu  miejsc,  ale  wciąż  są takie,  do  których nie  docieramy ze  wsparciem. By  to  zmienić, potrzeba wolontariuszy.
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości rozpoczęły rekrutację liderów_ek i wolontariuszy_ek  na najbliższe edycje  programów. Ten  wyjątkowy wolontariat daje  możliwość bycia  częścią społeczności, w której  poczujesz swoją  sprawczość i radość  z działania na  rzecz  konkretnych osób.
Bez  liderów nie  można  rekrutować wolontariuszy, przez  co  nie  można  docierać z pomocą do  rodzin  zPaczki  ani  wspierać dzieci  z Akademii, którym brakuje pewności siebie. Wszystko zaczyna się  od liderów zespołu  wolontariuszy.  By   pomoc  dotarła  do   najbardziej  potrzebujących  z   województwa zachodniopomorskiego, potrzeba 33  liderów Szlachetnej Paczki  i 7 liderów Akademii Przyszłości.
Wyślij swoje zgłoszenie i zostań liderem_ką – wejdź na www.superw.pl. Bądź wsparciem dla potrzebujących rodzin i dzieci z województwa zachodniopomorskiego.
Krótka instrukcja jak zostać liderem_ką zespołu wolontariuszy
1. Wejdź  na  stronę www.superw.pl.
2. Wyślij  swoje  zgłoszenie.
3. Czekaj  na  kontakt Koordynatora, który  umówi  się  z Tobą  na  pierwsze spotkanie online.
4. W   tym   czasie   możesz  poczytać o   obu   programach  społecznych  na www.szlachetnapaczka.pl i na www.akademiaprzyszlosci.org.pl
Spraw, by Szlachetna Paczka/Akademia Przyszłości pomagała w Twojej najbliższej okolicy. Bądź wsparciem dla najbardziej potrzebujących! Wejdź na www.superw.pl i zostań liderem_ką.
Jarosław Czerniak
Koordynator ds. Promocji
Stowarzyszenie WIOSNA