Mistrzostwa Polski K1

Najnowsze Piła Sport

W ubiegły weekend w Ełku odbyły się długo oczekiwane Mistrzostwa Polski K1, najbardziej widowiskowej i prestiżowej formuły Kickboxingu. Długo oczekiwane bo pierwotny termin imprezy przypadał na początek marca ale jak wiele innych imprez zostal odwołany z powodu epidemii. 
W Ełku nie zabrakło pięcioosobowej grupy zawodników Sportów Walki Piła. Pilanie tradycyjnie nie zawiedli i do domu wrócili aż z czterema medalami!
Na najwyższym stopniu podium stanął Piotr Woźniak, który z powodu przesunięcia terminu mistrzostw wystartował już w gronie seniorów. Nie przeszkodziło to naszemu zawodnikowi który w walce finałowej pewnie pokonał zawodnika Wisły Kraków. Warto dodać, że Woźniak złoty medal K1 zdobywa już czwarty rok z rzędu. We wcześniejszych latach były to trofea juniorskie. 
Srebrny medal i tytuł wicemistrza kraju trafił do Dawida Sieka. Siek podobnie jak Woźniak po raz pierwszy wystartował w gronie seniorów więc również ten medal należy uznać za wielki sukces pilanina. Po emocjonujących walkach eliminacyjnych dopiero w finale lepszy okazał się Krystian Topczewski z Ragnaroka Białystok. Dawid po zakończonej imprezie dostał również oficjalnie powołany do Kadry Narodowej seniorów!
Medale w gronie juniorów zdobyli także Cyprian Pałka srebro oraz Alicja Bartosińska brąz. Pilski klub reprezentował również Maciej Różyło.
Wielkie gratulacje dla wszystkich zawodników i trenerów Przemysława Drajera i Przemysława Leńca.
Klub Sporty Walki dziękuję za wsparcie; Powiat Pilski, Miasto Piła, Miejska Energetyka Cieplna w Pile, Spaw-met, KM Import, Colos Gym.

Piotr Woźniak

Sporty Walki Piła