Monety dla Seniora – dołącz do akcji Agnieszki i Ani

Najnowsze Piła Trzcianka Wydarzenia

Dwie kobiety, jedna z Trzcianki, druga z Wałcza, Agnieszka Halama i Anna Chandoszko konsekwentnie realizują postawione przed sobą zadanie ? więcej rozmów o finansach wśród Polaków, zarówno tych małych, jak i dużych. A misja jest najważniejsza, bo na jej podstawie podejmują się kolejnego działania i dołączają niecodzienną akcję #Monetydlaseniora, która ruszyła 1 października i potrwa do końca roku.


Nasza codzienność to konieczność ciągłego dokonywania wyborów, które najczęściej sprowadzają się do finansów. Weźmy choćby wizyta w sklepie i wybór spośród całej gamy dostępnych produktów, a potem jeszcze spotykamy rozszerzenie: eko i bio, dla wegetarian czy wegan, lub eliminujących laktozę czy gluten ? to już jest nie lada wyzwanie, więc finalnie decyduje zawartość portfela.  Ale czy zawsze jedynie ograniczają nas w wyborze i działaniu nasze finanse? Chyba nie. Bo z drugiej strony, łatwiej jest podejmować decyzje mając zawężony wybór. Dlatego Agnieszka i Ania nakierowują konkretnie, na Seniorów, bo jak argumentują ?czujemy się odpowiedzialne za to, jak oni funkcjonują na co dzień i chcemy, by ta akcja społeczna była tego wyrazem?. Dopiero co wydały książkę, która pozwala zapoznać się z teoretycznym spojrzeniem na finanse, więc teraz stawiają na praktykę: ?Wiemy, że każdy z nas ma różne spojrzenie na niesienie pomocy i każdy ma prawo własnego działania w tym zakresie. Chodzi o to, by nie pozostać biernym, nie zasłaniać się zasobnością swego portfela, ale dołączyć i  dostrzegać tych, którzy są blisko nas. Seniorzy to grupa, dla której szczególnie ważne jest, by nie zostać zapomnianym, samym sobie. Warto i trzeba o tym mówić?.

Ta akcja jest również istotnym elementem edukacji finansowej, którą szczególnie stara się szerzyć Ania. Dlatego proponuje jednocześnie ?słoikowy? sposób na naukę oszczędności, która to
w czasach coraz bardziej wirtualnego pieniądza jest nie lada wyzwaniem.  Jak podkreślają  pomysłodawczynie, nie prowadzą żadnej publicznej zbiórki pieniężnej, bo nie zawartość poszczególnych słoików jest tutaj najważniejsza. Łączą siły, korzystając ze wspólnej wiedzy, doświadczenia i możliwości, bo chcą ?zarażać pandemią pozytywnego działania?, na rzecz seniorów, którym zawdzięczamy tak wiele. Do wspólnego działania zapraszają wszystkich, bez względu na wiek, bo mają skrytą nadzieję, że będzie to prawdziwie ogólnopolska akcja społeczna. Chcą, by działać wspólnie, ramię w ramię, z każdym kto chce pomagać Seniorom, i uczyć się oszczędności jednocześnie. W tym celu funkcjonuje funpage na Facebook @Monety_dla_seniora.

Biorąc udział w akcji, nasze zadanie polega na rozejrzeniu się i spojrzeniu na Seniorów z uwzględnieniem ich potrzeb. Może zwykła pomoc w zakupach? Może wystarczy przepuszenie w kolejce do kasy i uśmiech? A może będzie potrzeba coś więcej i wówczas zawartość naszego słoika okaże się sposobnością do wykorzystania? Na funpage @Monety_dla_seniora, chcą o tym rozmawiać. Żeby jednak nie być tylko obserwatorem akcji, ale również wziąć w niej czynny udział, to przed Tobą proste kroki:

1. Weź słoik i opisz go ?Monety dla Seniora?

2. Wybierz jeden nominał monety

3. Codziennie staraj się wrzucić choć jedną monetę

4. Uzbieraj do 100 monet

5. Pomóż Seniorowi

Dodatkowo akcję nagłaśnia bardzo ciekawy spot reklamowy, po którego obejrzeniu, po prostu działaj!

(Red.)