Mundurowi w lubaskiej Bajce

Czarnków Najnowsze
LUBASZ. Policjanci wraz ze strażakami przeprowadzili dla dzieci z Przedszkola ,,Bajka” w Lubaszu zajęcia o tym, jak bezpiecznie spędzić ferie ? zarówno w domu, jak i na wyjeździe, czy podczas zimowych zabaw na dworze. Wspólne spotkanie zorganizowane zostało w ramach działań pt. ,,Bezpieczne Ferie 2020″ oraz akcji informacyjno-edukacyjnej pn. ,,Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

27 stycznia br. lubascy dzielnicowi, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego czarnkowskiej komendy, profilaktyk oraz strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Czarnkowie, spotkali się z dziećmi z Przedszkola ,,Bajka” w Lubaszu.

Podczas zajęć prelegenci przypomnieli przedszkolakom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przede wszystkim zwrócili uwagę na konieczność podróżowania w zapiętych fotelikach samochodowych oraz na noszenie elementów odblaskowych.

Podkreślali, że zimowy odpoczynek to przede wszystkim czas relaksu i zabawy. Czasem jednak lekkomyślność bądź nieostrożność, może skutkować niebezpiecznymi wypadkami. Mundurowi opowiadali maluchom o zagrożeniach, na jakie mogą się natknąć przebywając na podwórku bez opieki osób dorosłych. Przestrzegali między innymi przed kontaktami z osobami obcymi i wskazywali gdzie, a także w jaki sposób bawić się, żeby zimowa przygoda była wspaniała i bezpieczna.

Dodatkową atrakcją dla dzieci były warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prezentacja sprzętu służbowego i radiowozów. Chętnych do tego, aby usiąść za kierownicą strażackiego i policyjnego pojazdu nie brakowało.

Wspólne zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród przedszkolaków, a na zakończenie każdy z nich otrzymał element odblaskowy.

Asp. Karolina Górzna-Kustra/KPP Czarnków