Na placu Staszica w Pile działa już centrum pobrań prób #COVID19 #drivethru. 

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

PIŁA. Miasto Piła to kolejne miasto na mapie Wielkopolski, gdzie za wskazaniem wojewody wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka przeprowadzone zostaną badania wśród mieszkańców na obecność koronawirusa. Z możliwości bezpłatnego badania mogą skorzystać mieszkańcy całego powiatu pilskiego oraz powiatów ościennych.

  Pilskie drive-thru działa od wtorku do piątku (godz. 10:00 do 19:00). To projekt dla osób zmotoryzowanych, ale badaniami zostaną objęte również osoby niezmotoryzowane, które w dniu badania przyjdą do centrum pobrań.
Telefoniczną kwalifikację wśród osób z objawami bądź z podejrzeniem choroby prowadzi Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Poznaniu pod numerem telefonu – 61 65 68 075.

***

 

Projekt jest realizowany dzięki wsparciu ministra Mariusz Błaszczak z Ministerstwo Obrony Narodowej. Zgodnie z wnioskiem wojewody, jego przygotowaniem i funkcjonowaniem zajmą się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Wojsk Terytorialnych #12WBOT, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz samorząd Piły. Dotychczas mobilne centra pobrań prób COVID-19 uruchomione zostały w:
◾️Krotoszynie,
◾️Kaliszu,
◾️Ostrowie Wlkp.,
◾️Kępnie,
◾️Rawiczu,
◾️Pleszewie,
◾️Gnieźnie,
◾️Ostrzeszowie,
◾️Poznaniu

Szczególne podziękowania należą się wojewodzie wielkopolskiemu Łukaszowi Mikołajczykowi.

Poseł Marta Kubiak (fb)