Na razie brązowy Dawid Siek

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

LIDO DI JESOLO. Pilanin Dawid Siek, Sporty Walki Piła zdobył już brązowy medal na mistrzostwach świata!

We Włoszech w Lido di Jesolo trwają Mistrzostwa Świata kadetów i juniorów w Kickboxingu. W turnieju nie zabrakło pilan reprezentujących Polskę.

Najlepiej radzi sobie Dawid Siek (na zdjęciu z lewej), który zwyciężył już w dwóch pojedynkach i zapewnił sobie minimum brązowy medal Mistrzostw Świata.

Dawid startuje w formule K1 w kategorii -67 kg. W dotychczasowych walkach pokonał reprezentanta Kazachstanu i Estonii. W półfinale pilski zawodnik stanie naprzeciwko rywala z Estonii. Przypomnijmy, że Siek ma za sobą bardzo udane pierwsze półrocze gdyż został Mistrzem Polski w trzech formułach Kickboxingu, a  niedawno zdobył w Budapeszcie Puchar Świata K1.

Niestety z turnieju bez zdobyczy medalowej odpadła pozostała trójka pilan. Piotr Wożniak, Alicja Bartosińska i Kacper Krygier musieli tym razem uznać wyższość rywali, ale wszyscy walczyli do końca o jak najlepszy rezultat.

W Mistrzostwach Świata wystartowało ponad 2400 zawodników z 65 krajów z całego Świata.