Na wieczną służbę odszedł nasz kolega Marek Kowaliński

Czarnków Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Z głębokim żalem informujemy, że odszedł od nas nagle nasz Kolega ? sierż. szt. Marek Kowaliński. Od grudnia 2015 roku pełnił służbę w Komisariacie Policji w Krzyżu Wlkp. Pozostawił żonę i dwoje małych dzieci. Komendant Powiatowy Policji w Czarnkowie insp. Piotr Ryżek w imieniu własnym oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji składa rodzinie oraz bliskim wyrazy współczucia.

Sierżant sztabowy Marek Kowaliński służbę w Policji rozpoczął w listopadzie 2011 r. w Referacie Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. W styczniu 2015 roku został przeniesiony do Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Służbę w Komisariacie Policji w Krzyżu Wlkp. rozpoczął w grudniu 2015 roku w Zespole Patrolowo-Interwencyjny, gdzie pracował do chwili śmierci.

Był oddanym służbie sumiennym funkcjonariuszem i zarazem wspaniałym człowiekiem, pełnym radości. Charakteryzował się zdecydowaniem i konsekwencją. Posiadał niebywałe umiejętności współdziałania w zespole, jednocześnie będąc bardzo lubianym i szanowanym przez kolegów. Uśmiechem i optymizmem zarażał każdego? Zmarł nagle wczoraj wieczorem, w drodze do służby w wieku 52 lat, opuszczając  żonę i dwóch synów.

Kierownictwo czarnkowskiej komendy oraz krzyskiego komisariatu, koleżanki i koledzy funkcjonariusza łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną.

?Nie ma nic bardziej bezwzględnego od śmierci i nic bardziej bolesnego od ostatniego pożegnania…?

Asp. Karolina Górzna-Kustra/KPP Czarnków