Nadnoteccy strzelcy znów aktywni

Chodzież Najnowsze Sport Wydarzenia

CHODZIEŻ. W sobotę 13 listopada po raz kolejny członkowie i sympatycy Nadnoteckiego Stowarzyszenia Strzeleckiego spotkali się na urokliwie położonym obiekcie Strzelnicy Hubertus w Chodzieży, w ramach Otwartych Zawodów Strzeleckich „Zawody Listopadowe”.

Ponad 60 zawodników stanęło do współzawodnictwa w łącznie 12 konkurencjach kulowych broni krótkiej, długiej oraz strzelby gładkolufowej. Na uwagę zasługiwały zwłaszcza wpisane już do stałego harmonogramu imprez sportowych NSS pistoletowe i karabinowe rywalizacje w ramach „pojedynków strzeleckich”, gdzie standardowo konieczność zachowania odpowiedniej koncentracji uczestników, łączyła się z umiejętnością zachowania zimnej krwi – pomimo napięcia zawodnika spowodowanego presją czasową wytworzoną przez konkurenta.

Równie istotne były, jak zawsze przewidziane dla najmłodszych konkurencje klasyfikacji 3GUN dzieci.

Chłodna jesienna aura nie oszczędzała zgromadzonych, co jednak skutecznie niwelowane było tradycyjnym świetnym zabezpieczeniem cateringowym, dzięki niezrównanym Paniom Joannie i Mai z Gajewa oraz Zakładowi Piekarniczo – Cukierniczemu Sendal z Lubasza.

Wśród rodzinnej atmosfery, integrującej lokalne środowisko strzeleckie – jak zawsze można było zebrać cenne spostrzeżenia koleżanek i kolegów w materii nie tylko technik statycznego i dynamicznego strzelania sportowego, doboru akcesoriów strzeleckich i outdoorowych, ale też po prostu miło spędzić czas wśród osób, które łączy wspólna pasja.

Tradycyjnie najwyżej sklasyfikowani w poszczególnych konkurencjach uczestnicy zawodów nagrodzeni zostali indywidualnie medalami, pucharami i dyplomami, a następne spotkanie miłośników sportu strzeleckiego – już w grudniu.

Wojciech Suchomski/ Paweł Garstka – Nadnoteckie Stowarzyszenie Strzeleckie