Napisz esej z Barbarą Sadurską

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Agencja promocji książek i czytelnictwa zaprasza na bezpłatny warsztat pisania eseju z Barbarą Sadurską/on line. Wydarzenie adresowane jest do osób 18+.

-Podczas zajęć zastanowimy się nad wyborem tematu i elementami analizy potrzeb, poznamy różne formy eseju, porozmawiamy o adekwatności formy do tematu, dowiemy się na czym polega i dlaczego tak ważne jest doprecyzowanie tematu, dyskutować będziemy o strukturze tekstu, poznamy podstawowe założenia budowy argumentu i zasady argumentacji, uwagę poświęcimy też dobremu zakończeniu. Przewidziane są również ćwiczenia z retoryki – zapowiada Iwona Belter z Agencja Promocji Książek i Czytelnictwa.

Prowadzenie –  Barbara Sadurska.

Sadurska jest absolwentką prawa, specjalizuje się w zagadnieniach prawa autorskiego. Ukończyła także polonistykę i liczne studia podyplomowe. Debiutowała zbiorem opowiadań Mapa (Wydawnictwo Nisza 2019), która otrzymała tytuł Olśnienia Roku (Onet 2020) oraz Nagrodę Literacką im. W. Gombrowicza. Laureatka konkursu na Międzynarodowym Festiwalu Opowiadania 2018 (Wrocław). Publikowała w „Twórczości”, „Piśmie”, miesięczniku „Znak”, magazynie „Wizje”. Mieszka w Krakowie.

– terminy: 12.12.2021, 19.12.2021 (niedziele, przy porannej kawie), w godzinach: 9.00 -12.00, on line

– rejestracja i szczegółowe informacje: agencja.info@promocja.ksiazek.pl

-Warsztat jest spotkaniem w pełni angażującym uczestników w ćwiczenia. Przewidziana jest wymiana doświadczeń, interaktywna dyskusja, praca w grupach. Warsztat odbędzie się na platformie zoom. Instrukcje do pobrania i obsługi programu jak i link do Zooma dostępny w grupie – prześlemy najpóźniej 11.12.2021 r. Bardzo ważne jest zadbanie o dobre łącze dla komfortu pracy – wyjaśnia I. Belter.

Warsztatowi towarzyszy konkursowi na esej Opowiedz swoją wielkopolską historię. Wydarzenie odbywa się w ramach projektu Jelenie Czytają. To wspólne  czytanie w kameralnych księgarniach północnej Wielkopolski, stanowiące nieustanną rozmowę o naszej historii, o kulturze i tożsamości, życiu codziennym oraz przyrodzie; bez podziałów, bo książki to przede wszystkim dobro, a nie towar.  Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Organizatorzy: księgarnie: Dom Księgarski w Pile, locum w Wągrowcu oraz agencja promocji książek i czytelnictwa.

(Red.)