Narkotest wskazał na marihuanę

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Pilscy policjanci zatrzymali kierowcę, który posiadał i był pod wpływem środków odurzających. Za przestępstwo narkotykowe odpowie również pasażer pojazdu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu.

Wczoraj podczas wieczornego patrolu w rejonie ogrodów działkowych policjanci zauważyli osobowego opla. Zatrzymali go na wysokości ul. Paderewskiego.

?Znajdujący się w środku kierowca oraz pasażer byli widocznie zaniepokojeni faktem kontroli drogowej. Powodem była z pewnością charakterystyczna woń marihuany, która wydobywała się z samochodu ? relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile. ?Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego znaleźli przy kierowcy niewielką ilość narkotyków. Badanie narkotestem wskazało, że 23-letni kierowca jest pod wpływem marihuany. 25-letni pasażer przyznał się, że posiada środki odurzające. Foliowy zwitek z suszem przekazany mundurowym okazał się marihuaną o wadze blisko 2 gramów. Mężczyźni zostali zatrzymani, a od kierowcy dodatkowo pobrano krew do dalszych badań laboratoryjnych.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(Red.)
Fot. KPP Piła