NARKOTYKI, KRADZIONY MOTOCYKL I PASERSTWO

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia

WYRZYSK. Policjanci z Wyrzyska zatrzymali 31-letniego mężczyznę za posiadanie blisko 80 gramów amfetaminy. Ponadto na terenie jego posesji znajdowały się części motocykla, który został wcześniej skradziony. Mężczyzna usłyszał trzy zarzuty.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku mieli podejrzenia, że jeden z mieszkańców może posiadać narkotyki. Podczas realizacji przeszukania domu 31-letniego mężczyzny policjanci zabezpieczyli blisko 80 gramów amfetaminy. W trakcie czynności, na terenie posesji mundurowi ujawnili również części od motocykla, który został skradziony w ubiegłym roku na terenie Osieka Nad Notecią.

Policjanci ustalili, że 31-latek nabył motocykl od swojego znajomego. Mężczyzna miał świadomość, że pojazd pochodzi z kradzieży. Mimo to zaczął go rozbierać na części, które wystawiał w ogłoszeniach internetowych. Dodatkowo prowadzone postępowanie wykazało, że 31-latek kilkukrotnie udzielał narkotyków swojemu koledze. Ostatecznie mężczyzna usłyszał trzy zarzuty związane z paserstwem, posiadaniem narkotyków oraz ich udzielaniem, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zatrzymali również drugiego z mężczyzn. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec gminy Wyrzysk. Usłyszał on zarzut kradzieży, za którą sąd może orzec karę do 5 lat pozbawienia wolności.

st. sierż. Wojciech Zeszot