Nasze serca zagrały z Tarpilem dla Agatki

Najnowsze Piła Wydarzenia Zdrowie

PIŁA. Dobiegła końca akcja charytatywna ?Gramy dla Agaty?. Jej pomysłodawcą i organizatorem jest Spółka Tarpil. Do 8 czerwca udało się zebrać kwotę 11.150 złotych i ok. 300 kg plastikowych nakrętek. 

 

-Ze zrozumiałych względów akcja ta musiała być inna od poprzednich i rozgrywała się głównie na stronach internetowych. Nie zniechęciło to jednak darczyńców, dzięki którym specjalne konto systematycznie rosło. Do poniedziałku 8 czerwca udało się zebrać kwotę 11.150 złotych i ok. 300 kg plastikowych nakrętek. W tym dniu Prezes Zarządu Andrzej Gabryelów przekazał Agatce symboliczny czek, a Agatka poczęstowała wszystkich obecnych pysznym tortem przygotowanym przez jej ciocię –  mówi Agnieszka Woźna-Pyszewska, koordynatorka akcji.

Przypomnijmy. Agatka mimo bardzo młodego wieku jest wielką wojowniczką. Dziewczynka wskutek wylewu, którego doznała w 7 dobie życia, ma obniżone napięcie mięśniowe i padaczkę. Przez wieloletnie rehabilitacje rodzicom Agatki i jej samej udało poczynić się wielkie postępy w poruszaniu. Dziewczynka przeszła też kilka operacji bioder, nóg i stóp. Po tych zabiegach będzie mogła się sprawniej poruszać. Jednak aby tak się stało, musi być systematycznie i długotrwale rehabilitowana.  Niestety koszty takich zabiegów są kolosalne…

Mimo, że oficjalny finał mamy już za sobą, to wszyscy darczyńcy mogą dalej wspierać Agatkę poprzez stronę https://www.facebook.com/groups/2342298822547828/ , do czego bardzo zachęcamy.

-Kto będzie kolejnym bohaterem naszej zbiórki, której finał przewidujemy w grudniu 2020 roku? Poinformujemy niebawem – Agnieszka Woźna-Pyszewska.

(Red.)

 Fot. Spóółka Tarpil