Niby lekarka z niby pielęgniarką okradły staruszkę

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. W ostatnim czasie pojawiają się kolejne próby oszustw seniorów. Tym razem nie “przez telefon”, ale osobiście. Ofiarą dwóch kobiet padła starsza mieszkanka Piły.  

20 października policjanci otrzymali zgłoszenie od 90-letniej mieszkanki Piły, która została okradziona przez dwie kobiety podszywające się za lekarkę oraz pielęgniarkę.

-Kobiety pod pretekstem przeprowadzenia badań profilaktycznych nakłoniły seniorkę, która wpuściła je do mieszkania. Wystarczyła zaledwie chwila nieuwagi i zgromadzone pieniądze w kwocie kilkunastu tysięcy złotych znalazły się w rękach oszustek –  mówi st. sierż. Wojciech Zeszot z poilskiej Polkicji.

I apeluje do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności.

-Przestępcy mogą wykorzystywać różne preteksty podszywając się za lekarzy, pielęgniarki, hydraulików, operatorów energii, kominiarzy czy nawet pracowników spółdzielni lub poczty. Prosimy również o przeprowadzenie rozmów z najbliższymi, aby uświadomić ich o zagrożeniach i w konsekwencji uchronić przed utratą zgromadzonych oszczędności.

W przypadku niezapowiedzianej wizyty podejrzanych osób prosimy niezwłocznie poinformować swoich bliskich oraz oficera dyżurnego pilskiej jednostki pod bezpośredni numer telefonu 47 77 415 60 lub 47 77 414 44. 

(Red.)
Grafika KPP Piła