NIE USTĄPIŁ PIERWSZEŃSTWA PIESZEMU, REAKCJA BYŁA NATYCHMIASTOWA

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Policjanci złotowskiej drogówki podczas patrolu Złotowa, na pl. Kościuszki, zatrzymali radiowóz przed przejściem dla pieszych, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu wchodzącemu na oznakowane przejście dla pieszych. W tym samym momencie jadący z naprzeciwka Opel, nie zatrzymał się i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu. Mundurowi podjęli wobec kierującego kontrolę drogową, a zgodnie z obowiązującymi przepisami nałożono mandat karny w wysokości 1500 złotych, a do konta kierowcy dopisano 15 pkt. karnych.

W poniedziałek 21 listopada, mundurowi ze złotowskiego Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu miasta Złotowa, na pl. Kościuszki zatrzymali radiowóz przed oznakowanym przejściem dla pieszych, by umożliwić mężczyźnie przejście na drugą stronę jezdni. Gdy ten chciał przejść z przeciwnej strony nadjechał pojazd Opel, który nie ustąpił pierwszeństwa wchodzącemu już na oznakowane przejście dla pieszych. Mundurowi wobec lekkomyślnego kierowcy podjęli kontrolę drogową. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione wykroczenia z art. 86 b §1 pkt 1 kodeksu wykroczeń tj. nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, nałożyli na 45-letniego mieszkańca województwa kujawsko-pomorskiego mandat karny w wysokości 1500 zł, a do jego konta dopisali 15 punktów karnych.

Przypominamy! Kierujący samochodem ma obowiązek zachować szczególną ostrożność zbliżając się do wyznaczonego przejścia dla pieszych. Pamiętajmy, aby w tym miejscu zwolnić i uważnie obserwować jego okolice. To zapewni nam czas na właściwą reakcję, gdy będziemy musieli się zatrzymać pojazd.

mł. asp. Damian Pachuc

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, reakcja była natychmiastowa – Aktualności – KPP Złotów (policja.gov.pl)