Nie zatrzymał się do kontroli, bo nie miał prawa jazdy

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

KRZYWA WIEŚ. Policjanci z Zespołu Dzielnicowych złotowskiej jednostki po krótkim pościgu zatrzymali uciekający samochód i jego kierowcę. Mężczyzna chciał uniknąć kontroli drogowej ponieważ nie miał prawa jady. 

Tego dnia policjanci z Zespołu Dzielnicowych złotowskiej jednostki jak zawsze pełnili służbę na terenie gminy.

W miejscowości Krzywa Wieś zauważyli osobowe renault, którego kierujący widząc policyjny radiowóz wyraźnie przyspieszył. Policjanci ruszyli za autem, aby zatrzymać je do kontroli drogowej. Kierujący renault zignorował sygnały świetlne i dźwiękowe dawane przez funkcjonariuszy i skręcił w drogę leśną, gdzie chciał zgubić jadących za nim policjantów. Mundurowi widząc desperację uciekającego kierowcy wykorzystali znajomość terenu i skierowali go w zamknięty ogrodzeniem dukt leśny. Ich szybka i zdecydowana reakcja prawdopodobnie zapobiegła tragedii –  relacjonuje podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej komendy policji.

Kierowca to mieszkaniec gminy Złotów bez uprawnień do kierowania pojazdamiMężczyzna odpowie przed sądem za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 roku weszła w życie nowelizacja przepisów ? kierowca, który nie zatrzyma się do kontroli pomimo wydawanych mu przez funkcjonariuszy poleceń do zatrzymania w postaci sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 oraz zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 (Red.)/ KPP Złotów