Niebezpiecznie przy ul. Melchiora w Złotowie

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

Do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Złotowie wpływa zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w Złotowie ul. Melchiora Wańkowicza. Na miejsce zadysponowane zostały zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej wraz z grupą operacyjną oraz dwie jednostki ochotniczych straży pożarnych.

Po dojeździe potwierdzono pożar w jednym z lokali a dodatkowo w toku rozpoznania ustalono wstępnie, że wewnątrz doszło prawdopodobnie do wybuchu mieszaniny gazowej w wyniku, czego odnotowano znaczne zniszczenie w w/w lokalu mieszkalnym a bezpośrednio poszkodowana została jedna osoba.

Niezwłocznie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy a w toku prowadzonych działań gaśniczych pożar został ograniczony a następnie ugaszony.

Okoliczności i przyczyny zdarzenia w ramach czynności dochodzeniowych ustala Policja a zakres uszkodzeń budynku i poszczególnych lokali służby Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Łącznie w trwających ponad dwie godziny działaniach ratowniczych zaangażowanych było 7 strażackich samochodów ratowniczo-gaśniczych i specjalnych w obsadzie 22 strażaków z jednostek OSP Blękwit, OSP Święta, JRG Złotów wspieranych przez Pogotowie Ratunkowe, Policję i Nadzór Budowlany.

Do zdarzenia doszło 22 czerwca.

  • opracował: st. kpt. Krzysztof Olczak
  • zdjecia: KP PSP Złotów