Niech święty Florian nad Wami czuwa!

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Trzcianka Wałcz Wydarzenia Złotów

Dzisiaj, w dniu imienin Floriana przypada Międzynarodowy Dzień Strażaka. W Polsce świętują zarówno funkcjonariusze Państwowej, jak i druhowie Ochotniczej Straży Pożarnej. I jednym, i drugim życzymy tylu powrotów, ile wyjazdów.

Strażacka profesja należy do jednej z najniebezpieczniejszych zawodów na świecie. To właśnie strażacy na co dzień walczą z pożarami, skutkami nawałnic, pracują przy wypadkach drogowych, ratują mienie i zwierzęta, a przede wszystkim ludzkie życie.

Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak zwracając się m.in. do funkcjonariuszy i pracowników Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów OSP podziękował im za zaangażowanie, poświęcenie oraz aktywną działalność zawodową i społeczną.

?Co roku obchodzimy nasze Święto na Placu Marszałka Piłsudskiego w Warszawie oraz w wielu innych miejscach w całej Polsce. W minionym roku stan epidemiczny zmusił nas do zmiany planów. Podobnie tegoroczne uroczystości musiały zostać ograniczone. Mimo tych przeciwności nie rezygnujemy z serdecznych słów, a także podsumowań, tak potrzebnych do dalszej codziennej pracy i służby na rzecz ochrony przeciwpożarowej? ? napisał Bartkowiak.

Zaznaczył, że Państwowa Straż Pożarna została powołana do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami. ?Z każdą kolejną akcją, z każdym kolejnym wyzwaniem mamy coraz większą świadomość, co kryje się za tymi sformułowaniami? ? napisał.

Dodał, że ubiegły rok pokazał, jak różnorodne mogą być zadania PSP. Podkreślił również, że strażacy zawodowi i ochotnicy wspomagając walkę z epidemią angażują się we wszelkie niezbędne działania ? począwszy od dystrybucji środków dezynfekcyjnych, poprzez wspomaganie personelu medycznego i wsparcie Narodowego Programu Szczepień.

?Pokazaliśmy, że jesteśmy nowoczesną, wszechstronną formacją, która jest w stanie radzić sobie nawet z najmniej spodziewanymi zagrożeniami. Jednocześnie, nieprzerwanie realizujemy standardowe zadania wpisane w naszą misję. Naszemu powołaniu zawsze towarzyszy silne poczucie altruizmu oraz nadzwyczajna wrażliwość na los innych. Na tych fundamentach budowany jest strażacki etos oraz społeczne zaufanie, które niezmiennie towarzyszy nam od lat ? podkreślił komendant główny PSP. –Ten obraz każdego dnia nieustająco kształtują wspólnie funkcjonariusze PSP i ochotnicy. Niech nasz patron święty Florian dodaje siły i wytrwałości we wszelkich obowiązkach zawodowych i społecznych. Pozostańcie Państwo w dobrym zdrowiu ? życzył.

A okazji Dnia Strażaka wszystkim podopiecznym świętego Floriana życzymy zdrowia, wytrwałości, sukcesów na niwie zawodowej i prywatnej, pomyślności a przede wszystkim, dziękujemy Wam za oddaną, pełną poświęceń i trudu służbę.

Redakcja Wasze Media

Fot. PSP Chodzież