Niespodzianki od Mikołaja dla…

Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Policyjny Rajd Mikołaja to inicjatywa policjantów z wałeckiej jednostki, trwająca od lat. W ramach akcji, każdego roku policjanci prowadzą działania do kierowców. Pomocnikami Policyjnego Mikołaja są uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 z działającego w placówce koła „Bezpieczny uczeń”. Oprócz edukacyjnych treści skierowanych do kierujących są niespodzianki od Mikołaja.

Działania pod nazwą „Policyjny Rajd Mikołaja”, liczą sobie już wiele lat. Rajd Mikołaja każdego roku pamięta o działaniach dla kierowców, których celem jest poprawa bezpieczeństwa na drogach zwłaszcza w okresie przedświątecznym z uwagi na wzmożony ruch kołowy. Kierowcy tego dnia mogą liczyć na taryfę ulgową i świąteczne niespodzianki.

W tym roku uczniowie przygotowali własnoręcznie wykonane świąteczne szyszki. Każdy kierowca otrzymał też od policjantów drogówki materiały profilaktyczne, a także magnes na lodówkę z logo Policja Wałcz i z przesłaniem o ważności elementów odblaskowych. W trakcie działań Mikołaj poruszał z kierującymi krótkie rozmowy o bezpieczeństwie na drodze. Policyjny Mikołaj wręczał także niespodzianki w postaci odblaskowych światełek najmłodszym przechodniom.

Kierowcy popierali policyjne działania, a wśród nich byli i tacy, którzy w ubiegłym roku podczas Mikołajowej akcji również zostali zatrzymani do kontroli.

https://walcz.policja.gov.pl/zwa/aktualnosci/aktualnosci/52130,Rajd-Policyjnego-Mikolaja-dla-kierowcow.html