Nietrzeźwi i pod wpływem narkotyków

Chodzież Interwencje Na sygnale Wydarzenia

Plicjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierowców oraz jednego pod wpływem narkotyków. Jak widać, nadal na drogach nie brakuje osób bez wyobraźni. Policja apeluje o zdrowy rozsądek.

W Sokołowie Budzyńskim policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę forda. Mężczyzna prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień do kierowania. Na domiar złego, badanie narkotestem wykazało w jego organizmie obecność narkotyków. Od 21-latka pobrano krew i mocz do badań. Za wejście w konflikt z prawem odpowie przed sądem.

W centrum Szamocina policjanci zatrzymali zatrzymali do kontroli drogowej opla. Badanie trzeźwości kierowcy potwierdziło przypuszczenia mundurowych. 61-letni mieszkaniec powiatu chodzieskiego prowadził pojazd w stanie nietrzeźwości. Miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podobnym wynikiem „pochwalić się może” 21-letni kierowca renault, który dzień później w tym stanie poruszał się po centrum Budzynia. Kierowcy pożegnali się z uprawnieniami do kierowania. Teraz za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie będą tłumaczyć się w sądzie.

Policja apeluje o rozwagę. Każdy nietrzeźwy, bądź będący pod wpływem narkotyków kierowca, to potencjalne zagrożenie na drodze. Policjanci będą każdorazowo eliminować ich z dróg. Niestety, mamy też świadomość tzw. czarnej liczby, która zawsze w takim przypadku istnieje. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat więzienia. Ponadto sąd orzeka w takich przypadkach zakaz prowadzenia pojazdów.

Nieodpowiedzialni kierowcy odpowiedzą za swoje winy – Aktualności – KPP Chodzież (policja.gov.pl)

fot. iStock