NIETRZEŹWY I PO NARKOTYKACH UDERZYŁ SAMOCHODEM W BUDYNEK

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Pile zatrzymali 24-letniego mieszkańca gminy Łobżenica, który będąc pod wpływem alkoholu oraz narkotyków kierował samochodem i doprowadził do kolizji.

W poniedziałek, w godzinach porannych doszło do groźnego zdarzenia w centrum Łobżenicy. 24-letni mężczyzna, który kierował samochodem marki Audi na prostym odcinku drogi zjechał z niej i uderzył w pobliski budynek. Na szczęście na chodniku dzielącym jezdnię od zabudowań nie było żadnego pieszego. Kierowca nie odniósł także żadnych poważnych obrażeń.

Gdy na miejscu pojawili się policjanci 24-latek tłumaczył, że przez zmęczenie zasnął za kierownicą, zjechał z drogi i uderzył w budynek. Jak się okazało, nie była to jednak prawdziwa przyczyna. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili stan trzeźwości kierującego, który potwierdził, że mężczyzna miał w swoim organizmie blisko pół promila alkoholu. Dodatkowo wstępne badanie na zawartość narkotyków wykazało obecność marihuany oraz amfetaminy. Ponadto funkcjonariusze Komisariatu Policji w Wyrzysku przeszukali miejsce zamieszkania 24-latka, gdzie ujawnili kilka porcji marihuany.

24-latek został zatrzymany. Mężczyzna odpowie nie tylko za doprowadzenie do kolizji, ale przede wszystkim za prowadzenie pojazdu pod wpływem środka odurzającego oraz posiadanie narkotyków. Za popełnione przestępstwa może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczorajszego dnia funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali jeszcze trzech nieodpowiedzialnych kierowców. Jeden z nich prowadził pojazd mając w swoim organizmie ponad promil alkoholu. Ostatni natomiast kierował samochodem lekceważąc wydany przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów.

st. sierż. Wojciech Zeszot

Nietrzeźwy i po narkotykach uderzył samochodem w budynek – Aktualności – KPP Piła (policja.gov.pl)