NIETRZEŹWY KIEROWAŁ MOTOCYKLEM I UDERZYŁ W DRZEWO

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

21-letni mieszkaniec gminy Miasteczko Krajeńskie doprowadził do groźnego zdarzenia. Mając w organizmie ponad promil alkoholu uderzył w przydrożne drzewo. Ponadto nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem, a sam motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

W niedzielę, po godzinie 19 w miejscowości Brzostowo doszło do zdarzenia drogowego, w którym to 21-latek poruszając się motocyklem marki Honda uderzył w przydrożne drzewo. Mężczyzna został zabrany do szpitala, ale jego obrażenia okazały się niegroźne.

Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Wynik badania wskazał, że sprawca miał w swoim organizmie ponad promil alkoholu. To jednak nie koniec przewinień jakich się dopuścił. Mundurowi potwierdzili, że 21-latek nie posiadał uprawnień do kierowania tym pojazdem, a sam motocykl nie był dopuszczony do ruchu.

Mężczyzna odpowie przede wszystkim za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, które jest zagrożone karą 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazem prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, 21-latek poniesie konsekwencje za prowadzenie pojazdu niedopuszczonego do ruchu, jazdę bez uprawnień oraz doprowadzenie do zdarzenia drogowego. O ostatecznym wymiarze za powyższe wykroczenia zadecyduje sąd, który może orzec grzywnę w wysokości nawet 30 tysięcy złotych.

st. sierż. Wojciech Zeszot
fot. Posterunek Policji w Białośliwiu

KPP Piła