Noga z gazu!

Interwencje Na sygnale Najnowsze Złotów

Na drodze krajowej nr 11, w ciągu jednego dnia, aż ośmiu kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. W czasie całego weekendu zatrzymano łącznie 11 uprawnień. Wśród pomiarów były również wykonane w rejonie przejść dla pieszych. Jeden z zatrzymanych do kontroli na liczniku miał aż 142 kilometry na godzinę w miejscu ograniczenia do 50. Kierowcy, oprócz utraty uprawnień, zapłacą wysokie mandaty

 

 

Od 101 do 116 km/h – to zmierzone prędkości kierowców w terenie zabudowanym na drodze krajowej nr 11 – trasie najbardziej uczęszczanej przez nasz powiat. Tylko w sobotę 5 marca pomiary prędkości na tej drodze potwierdzają potrzebę służby w tym miejscu. Aż ośmiu kierowców przekonało się o skuteczności działań grupy SPEED tego dnia. Na najbliższe trzy miesiące utracili prawo jazdy. Dodatkowo zbyt dużą prędkość odczują ich portfele, gdyż zgodnie z nowym taryfikatorem zwiększone zostały kwoty mandatów karnych nakładanych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

W trakcie całego weekendu na terenie powiatu złotowskiego, zatrzymano łącznie 11 uprawnień do kierowania. Pirata drogowego, który przekroczył dozwoloną prędkość aż o 92 km/h zatrzymano w piątek.

Tuż po godzinie 8 rano złotowscy policjanci grupy SPEED zmierzyli prędkość Skody Octavia, która z dużą prędkością wjechał w teren zabudowany miejscowości Święta. Urządzenie pomiarowe wskazało niemal trzykrotnie więcej niż było to dozwolone w tym miejscu. 34 letni kierowca Skody poruszał się z prędkością 142 km/h, gdzie obowiązywało 50. Złotowianin stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące oraz nałożono na niego mandat w wysokości 2500 złotych.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujacych limitów prędkości, zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim. Kierowco pamiętaj, że nadmierna prędkość zabija!

  • mł. asp. Damian Pachuc, KPP Złotów