Rynek mieszkaniowy Złotowa wzbogaci się o kolejne lokale. Nie tak dawno TBS oddał budynek przy ulicy Sienkiewicza, a aktualnie trwa budowa bloku komunalnego przy Polnej. Najnowszym pomysłem jest budynek przy ulicy Królowej Jadwigi, który ma być nowym domem nie tylko dla mieszkańców, ale i dla organizacji, które aktywizują złotowian.
– Przypomnę, że z urzędem miasta współpracuje wiele organizacji czy stowarzyszeń, które zyskają jeżeli będą miały
odpowiednie warunki do rozwoju i integracji. Wspólnymi kontaktami są w stanie rozwinąć się jeszcze bardziej. Wierzę, że kiedy prężnie działająca Rada Seniorów, Klub Seniora, Senior Wigor czy Złotowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zyskają jedną wspólną przestrzeń taką jak na przykład salka konferencyjna czy kuchnia będą mieli możliwość polepszania swojej pracy na rzecz złotowskiej społeczności. Usytuowanie w pobliżu Dziennych Opiekunów, których z roku na rok liczba wzrasta korzystnie wpłynie zarówno na najmłodszych jak i najstarszych złotowian. Istotną rolę odgrywa tutaj integracja międzypokoleniowa.
Dodatkowo Miejska Biblioteka odzyskałaby część lokali. Obecnie funkcjonuje tam Uniwersytet Trzeciego Wieku, ale również Punkt Interwencji Kryzysowej, który zyskałby na bardziej prywatnej i dostosowanej do potrzeb przestrzeni. Chcemy rozwijać te działające na rzecz mieszkańców przedsięwzięcia, a po konsultacjach i spotkaniach z przedstawicielami tych organizacji uzyskałem dużą aprobatę na tą koncepcję– mówi burmistrz Złotowa Adam Pulit.
Złotów wniósł w aporcie grunt o powierzchni 42 arów. Umożliwi to nie tylko przeniesienie w to miejsce siedzib zainteresowanych organizacji, ale także zwiększy liczbę dostępnych z zasobów TBS mieszkań. Ich liczba ma wynieść od 30 do nawet 45 nowych lokali.
– Niezależnie od tego, co się dzieje na rynku na tą chwilę jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia procesu projektowego i uzyskania pozwolenia na budowę. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z założeniami, myślę, że realny termin to jest kwiecień przyszłego roku, gdy uzyskamy pozwolenie na budowę. Jednym z etapów jest oczywiście finansowanie, czyli opracowanie koncepcji finansowania. W tym przypadku powielimy sprawdzony model, który wcześniej został wykorzystany przy kamienicy przy Sienkiewicza 2, czyli wykorzystamy grant z Funduszu Dopłat oraz finansowanie przeznaczone wyłącznie dla TBS-ów, czyli finansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego– dodaje Przemysław Pająk, prezes złotowskiego TBS.
Budynek ma się składać z czterech segmentów. Inwestycja została tak przemyślana, by w przypadku dalszego wzrostu cen na rynku budowlanym, móc wykonać ją w mniejszym zakresie. TBS, jak zawsze w tego typu inwestycjach zamierza ubiegać się o dofinansowanie zewnętrzne.