Nowe oddziały przedszkolne w “Dwójce”

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Nowe oddziały przedszkolne zostaną utworzone przy Szkole Podstawowej nr 2 im. Olimpijczyków Polskich, przy ul. Roosevelta 12.

Zostanie tam przeniesione Publiczne Przedszkole nr 7 im. Pszczółki Mai, które obecnie mieści się przy ulicy Wincentego Witosa. W tej sprawie odbyło się już spotkanie z rodzicami przedszkolaków oraz dyrekcją obu jednostek.

? Przeniesione zostaną wszystkie dzieci z Przedszkola nr 7, więc rodzice nie będą musieli szukać miejsca w innej jednostce przedszkolnej. Nie planujemy również żadnych zwolnień, bo wszyscy pracownicy ?siódemki? będą mogli pracować w nowym obiekcie ? deklaruje dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Sebastian Dzikowski. ?  Zyska dzięki temu także proces edukacyjny oraz opieki, bo dyrekcja SP 2 będzie miała do dyspozycji większą liczbę nauczycieli i pracowników. 

Celem projektu jest poprawa warunków edukacyjnych dla dzieci oraz jak najlepsze zagospodarowanie wolnych powierzchni, które pozostały w budynkach pilskich szkół, po likwidacji gimnazjów.

Nowe przedszkole ruszyć ma z początkiem roku szkolnego 2021/2022. Przed uruchomieniem wszystkie pomieszczenia zostaną wyremontowane oraz dostosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Dodatkowo w ?dwójce? zostanie również rozbudowany i zmodernizowany plac zabaw. Przedszkolaki będą mogły korzystać z całej szkolnej infrastruktury, w tym z sali gimnastycznej.

Dokładne rozwiązania budowlane oraz koszt inwestycji, bedą znane za kilka tygodni, po przygotowaniu ?programu funkcjonalno-użytkowego.?

(Red.)/ Źródło:pila.pl