NOWO PRZYJĘTE POLICJANTKI I POLICJANCI

Najnowsze Wydarzenia Złotów

Szeregi wielkopolskiej Policji zasiliło 26 funkcjonariuszy. W piątek ubiegły piątek w Komendzie Miejskiej Policji w Poznaniu złożyli uroczyste ślubowanie. Po kilkumiesięcznym szkoleniu adepci trafią do jednostek na terenie całej Wielkopolski, w tym także do Złotowa.

Na terenie Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu odbyło się uroczyste ślubowanie 26 nowo przyjętych policjantek i policjantów przyjętych do służby. Dwóch z nich po ukończeniu szkolenia podstawowego służbę będzie pełniło w Komendzie Powiatowej Policji w Złotowie.

Ślubowanie odebrał szef wielkopolskich stróżów prawa nadinsp. Piotr Mąka, który w słowach skierowanych do młodych policjantów życzył im powodzenia i wytrwałości, wskazując jednocześnie jak ważnym jest wsparcie najbliższych, w podjęciu tak odpowiedzialnej decyzji jak włożenie policyjnego munduru. Komendant wskazał również, jak ważny jest szacunek do obywatela oraz do siebie nawzajem. Podkreślił ważność słów roty ślubowania, o których każdy funkcjonariusz zawsze powinien pamiętać.

Podczas uroczystości głos zabrali również i zapewnili policjantów o swoim wsparciu – mł. insp. Andrzej Szary, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów województwa wielkopolskiego oraz ks. kanonik Grzegorz Szafraniak, kapelan Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

KWP Poznań /Maciej Święcichowski/ DP

Nowo przyjęte policjantki i policjanci – Aktualności – KPP Złotów