Nowy samochód specjalny dla chodzieskich strażaków

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży, doposażona została w nowy samochód specjalny SKODA.

Komenda Powiatowa PSP w Chodzieży w dniu 26. listopada odebrała pojazd specjalny SKODA OCTAVIA Combi, który jest wynikiem realizacji przedsięwzięcia sfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu z zakresu doposażenia jednostek powołanych do zapobiegania i likwidacji skutków katastrof naturalnych lub ekstremalnych zjawisk atmosferycznych i poważnych awarii, a także środków Gminy Chodzież wraz ze środkami Stowarzyszenia Bezpieczny Powiat Chodzieski. Wartość zadania to kwota 125.000,00 zł.


Zakup samochodu specjalnego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Chodzieży podwyższył stan wyposażenia sprzętowego Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Chodzieży, poprawi skuteczność i szybkość podejmowanych działań ratowniczych.

Zakup pojazdu przyczyni się niewątpliwie do przeciwdziałania zagrożeniom środowiska i likwidacji ich skutków. Ponadto pojazd będzie wykorzystywany podczas innego rodzaju działań: między innymi do działań prewencyjnych, kontrolno – rozpoznawczych, które związane są z występowaniem, zapobieganiem na terenie powiatu chodzieskiego potencjalnym zagrożeń, a także działań związanych z edukacją społeczną mieszkańców.

Opracowanie i zdjęcia: KP PSP Chodzież