O oszustach na scenie, czyli spektakl dla seniorów

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. W Regionalnym Centrum Kultury Pile odbył się spektakl profilaktyczny skierowany do seniorów pt. ?Seniorze bądź bezpieczny?. Pomysł na nową formę edukacji bezpieczeństwa seniorów został zainicjowany przez policjantów z pilskiej komendy.

05 listopada w Regionalnym Centrum Kultury w Pile wszystkich zgromadzonych seniorów przywitał Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki wraz z policjantami z Wydziału Prewencji, którzy na co dzień realizują zadania związane z profilaktyką.

Spektakl teatralny w nowatorski sposób podejmuje temat bezpieczeństwa seniorów. Przedstawia zagrożenia i problemy na jakie narażeni są dziś seniorzy. Uzmysławia działanie oszustów, którzy chcą wyłudzić od nich pieniądze, a także edukuje ich w zakresie bezpiecznych zachowań – mówi podkom. Żaneta Kowlaska z KPP w Pile.

Prace koncepcyjne nad projektem trwały od 2017 roku.

Dzięki podjętej współpracy w tym zakresie w 2019 roku z gronem pedagogicznym oraz uczniami z Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile, przystąpiliśmy do realizacji przedsięwzięcia. Podczas premiery zostały zaprezentowane przez uczniów trzy sceny pn. “Garnek”, “Pożyczka na kaucję i areszt” oraz “Koc”. Młodzież doskonale wcieliła się w role seniorów oraz oszustów – kontynuuje Kowalska. –Po każdej odegranej scenie Komendant Powiatowy Policji w Pile insp. Sebastian Cichocki z policjantami z Wydziału Prewencji omawiali przedstawiony sposób działania oszustów. Obecni na sali seniorzy żywo dyskutowali z policjantami. Na zakończenie zaprezentowano wywiad pn. “Babciu, teraz mamy inne czasy”. Policjantka z pilskiej komendy przeprowadziła rozmowę z seniorką, która nie dała się oszukać i dzięki temu uchroniła swoje pieniądze.

 

 

Policja dziękuje Dyrekcji Regionalnego Centrum Kultury w Pile za udostępnienie sali widowiskowej.

(Red.)

 Fot. KPP Piła