Ochotnicze straże pożarne wzbogacą się o nowe wozy

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Nowe wozy dla ochotniczych straży pożarnych trafią do 675 jednostek w całej Polsce, z czego 61 – do Wielkopolski. – Po raz kolejny kierujemy wsparcie do jednostek OSP, które dbają o bezpieczeństwo lokalne i są najbliższej mieszkańców. Chcemy, by państwo było w tym obszarze silne – podkreśla poseł, wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak.

Zgodnie z decyzją Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, jednostki samorządu w Wielkopolsce otrzymają 61 dofinansowań na zakup nowych pojazdów, z czego 13 trafi do jednostek w okręgu pilskim, reprezentowanym przez posła Grzegorza Piechowiaka.
Dzięki zabezpieczonym funduszom, dla straży w regionie uda się zakupić cztery samochody ciężkie, siedem średnich i dwa pojazdy lekkie. Samorządy i OSP będą mogły już niebawem rozpocząć przetargi i proces zakupu. – Te zakupy to przede wszystkim inwestycja w bezpieczeństwo lokalnej społeczności. Im bardziej wspomożemy OSP, tym lepiej zadbamy o bezpieczeństwo swoje i naszych sąsiadów – podkreśla poseł Grzegorz Piechowiak.

Wsparcie na zakup ciężkich samochodów ratowniczo-gaśniczych otrzymają jednostki w Budzyniu (powiat chodzieski), w Borui Kościelnej w gminie Nowy Tomyśl (nowotomyski), Lwówku (nowotomyski) oraz w Połajewie (czarnkowsko-trzcianecki).
Nowe średnie pojazdy trafią do jednostek w Rogoźnie (obornicki), w Wiktorówku w gminie Łobżenica (pilski), w Otorowie w gminie Szamotuły (szamotulski), w Tychorzy w gminie Siedlec (wolsztyński), w Okonku (złotowski), w Pile (pilski) i w Zakrzewie (złotowski).
Lekkie pojazdy ratowniczo-gaśnicze powędrują do jednostki ochotniczej w miejscowości Stare w gminie Wysoka (pilski) oraz w Heliodorowie w gminie Szamocin (chodzieski).

G.P.